Akcia Zväčšiť
  • 1 z 3
 

Bamboolik tvarovaná vkladacia plienka s kapsou z biobavlny

Neohodnotené
 

Základná plienka do vrchných nohavičiek Bamboolik. Pre zadoček doslova ako v bavlnke.

Dostupnosť Skladom (1 ks)
Bežná cena €9,50
Ušetríte €4,75 (–50 %)
€4,75
   
Kód tovaru 1121
Značka Bamboolik
Kategória Vkladacie plienky
 

Tvarovaná vkladacia plienka s kapsou z biobavlny

 

Rolls-Royce medzi vkladacími plienkami - plienky z biobavlny s certifikáciou GOTS.

S týmito plienkami chránite životné prostredie hneď dvakrát!

Raz tým, že zvolíte prateľné plienky namiesto jednorazových, druhýkrát tým, že siahnete po materiáli, ktorého výroba toľko nezaťažuje životné prostredie.

 

Tvarovaná vkladacia plienka s kapsou z biobavlny je úplne univerzálna – dá sa použiť na akýkoľvek typ prebalenia, pre akokoľvek veľké dieťa. Je to základná savá vrstva na prebaľovanie do látkových plienok typu „dva v jednom“ (AI2, SIO).

 

Použijete ju takto:

Přebalení AI2 Bamboolik

  • Použitie pre menšie bábätko: Zmenšite vrchné nohavičky (pomocou patentiek na prednej strane nohavičiek). Položte tvarovanú plienku na nohavičky. Ohnite spodný okraj tvarovanej plienky smerom dovnútra do vrchných nohavičiek. Okraje založte do bočných kapsičiek na nohavičkách v prednej aj zadnej časti. Perfektne funguje tiež so Snappi sponkou, poskladaná na tzv. nohavičkový sklad.
  • Použitie pre väčšie bábätko/batoľa: Vrchné nohavičky zmenšite alebo zväčšite podľa potreby; tvarovanú plienku položte na nohavičky a jej okraje upevnite v bočných kapsičkách v prednej a zadnej časti nohavičiek. Do vnútornej kapsy tvarovanej plienky vložte krátku alebo dlhú vkladaciu plienku z biobavlny, pre zvýšenie savosti plienkového balenia.
  • Naplno kompatibilné s naším AI2 DUO plienkovým systémom.

 

A pretože slovný popis je pomerne zložitý a nudný, môžete sa pozrieť na video. Ak vás hlavne zaujíma, ako poskladať nohavičkový sklad, pretočte video na čas 1:57:

A takto jednoducho sa dá použiť pre malé bábätká:

 

(Vo videách vidíte naše DUO plienky, nie sú v ňom biobavlnené plienky. To ale vôbec ničomu nevadí, pretože použitie je úplne rovnaké!)

 

Vedeli ste, že?

  • Certifikácia GOTS znamená, že lepšiu bavlnu už proste nemôžete dostať.
  • Na poliach, kde se táto bavlna pestuje, nesmú byť použité žiadne herbicídy ani pesticídy (ktoré sa bežne používajú behom konvenčného pestovania bavlny). To je dobré ako pre výsledné bavlnené vlákno (neobsahuje reziduá), tak aj pre pôdu, na ktorej sa biobavlna pestuje a pre podzemnú vodu v oblasti.
  • Pôdu na poli je treba šetriť – základnou zásadou pestovania GOTS biobavlny je, že na poli je potrebné striedať plodiny, aby sa pôda příliš nevyčerpala (behom konvenčného pestovania bavlny býva pôda často vysatá takpovediac „do mŕtva“).
  • Behom spracovania plodiny platia prísne pravidlá ohľadne použitého množstva chemikálií, ktorým sú vlákna bavlny vystavené. To je prospešné nielen pre výsledný produkt, ale tiež pre pracovníkov, ktorí s bavlnou pracujú (behom spracovania konvenčnej bavlny sú spracovatelia často vystavení takému množstvu chemických látok, že to môže poškodiť ich zdravie).
  • GOTS garantuje tiež to, že ľudia pracujúci v biobavlnenom priemysle, dostávajú za svoju prácu férovú mzdu.
  •  

PRE NOVÝCH UŽÍVATEĽOV:

Biobavlna má určité špecifické vlastnosti. Je to čisto prírodný materiál, od ktorého nemôžete očakávať, že bude stále krásne mäkučký, ako napríklad polyester. Praním sa plienky opotrebujú, čiastočne prídu o svoju mäkkosť a nedá sa vyhnúť tomu, že sa ľahko zrazia.

My s tým pri výrobe počítame, takže keď vám plienky prídu domov, môže sa stať, že vám budú pripadať príliš veľké („To sa predsa do tých nohavičiek nemôže zmestiť!“) a celé také „nafúknuté“ („To bude robiť na zadku strašný balík!“). Nedeste sa. Praním sa plienka mierne zrazí a jej objem sa zmenší (savosť plienky sa ale naopak zvýši!).

Keď tvarovanú plienku poskladate na tzv. nohavičkový sklad, uvidíte, že to taký balík nebude. Vyskúšali sme za vás ;-)

kalhotkový sklad

 

 

 

Zloženie: 100 % biobavlna s certifikáciou GOTS

Údržba