Akcia Zväčšiť
  • 1 z 3
 

Bamboolik krátka vkládacia plienka z biobavlny

Neohodnotené
 

Prídavná savá vrstva do akéhokoľvek plienkového balenia. Bez patentiek.

Dostupnosť Skladom (1 ks)
Bežná cena €5,60
Ušetríte €2,80 (–50 %)
€2,80
   
Kód tovaru 1127
Značka Bamboolik
Kategória Vkladacie plienky
 

Krátka vkladacia plienka z biobavlny

 

Rolls-Royce medzi vkladacími plienkami - plienky z biobavlny s certifikáciou GOTS.

S týmito plienkami chránite životné prostredie hneď dvakrát!

Raz tým, že zvolíte prateľné plienky namiesto jednorazových, druhýkrát tým, že siahnete po materiáli, ktorého výroba toľko nezaťažuje životné prostredie.

 

Použitie:

Krátka „vkladačka“, ktorá zvyšuje savosť plienkového balenia, kdekoľvek je potrebné.

Vložíte do kapsy tvarovanej plienky z biobavlny, ktorú následne vložíte do vrchných nohavičiek.

Alebo vložíte do akejkoľvek inej kapsy, kedykoľvek potrebujete pridať na savosti, ale dá sa vložiť aj do štvorcovej plienky zloženej na tzv. novosklad. Naplno kompatibilná s naším AI2 DUO plienkovým systémom.

 

A pretože slovný popis je pomerne zložitý a nudný, môžete sa pozrieť na video:

(Vo videu vidíte naše DUO plienky, nie sú v ňom biobavlnené plienky. To ale vôbec ničomu nevadí, pretože použitie je úplne rovnaké!)

 

Vedeli ste, že?

  • Certifikácia GOTS znamená, že lepšiu bavlnu už proste nemôžete dostať.
  • Na poliach, kde se táto bavlna pestuje, nesmú byť použité žiadne herbicídy ani pesticídy (ktoré sa bežne používajú behom konvenčného pestovania bavlny). To je dobré ako pre výsledné bavlnené vlákno (neobsahuje reziduá), tak aj pre pôdu, na ktorej sa biobavlna pestuje a pre podzemnú vodu v oblasti.
  • Pôdu na poli je treba šetriť – základnou zásadou pestovania GOTS biobavlny je, že na poli je potrebné striedať plodiny, aby sa pôda příliš nevyčerpala (behom konvenčného pestovania bavlny býva pôda často vysatá takpovediac „do mŕtva“).
  • Behom spracovania plodiny platia prísne pravidlá ohľadne použitého množstva chemikálií, ktorým sú vlákna bavlny vystavené. To je prospešné nielen pre výsledný produkt, ale tiež pre pracovníkov, ktorí s bavlnou pracujú (behom spracovania konvenčnej bavlny sú spracovatelia často vystavení takému množstvu chemických látok, že to môže poškodiť ich zdravie).
  • GOTS garantuje tiež to, že ľudia pracujúci v biobavlnenom priemysle, dostávajú za svoju prácu férovú mzdu.

 

PRE NOVÝCH UŽÍVATEĽOV:

Biobavlna má určité špecifické vlastnosti. Je to čisto prírodný materiál, od ktorého nemôžete očakávať, že bude stále krásne mäkučký, ako napríklad polyester. Praním sa plienky opotrebujú, čiastočne prídu o svoju mäkkosť a nedá sa vyhnúť tomu, že sa ľahko zrazia.

My s tým pri výrobe počítame, takže keď vám plienky prídu domov, môže sa stať, že vám budú pripadať príliš veľké („To sa predsa do tých nohavičiek nemôže zmestiť!“) a celé také „nafúknuté“ („To bude robiť na zadku strašný balík!“). Nedeste sa. Praním sa plienka mierne zrazí a jej objem sa zmenší (savosť plienky sa ale naopak zvýši!). 

 

 

Zloženie: 100 % biobavlna s certifikáciou GOTS

Údržba: 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: